מה עושים אחרי הזכייה בהגרלה דירה בהנחה?

דירה בהנחה היא תוכנית הדיור החדשה שמציע משרד הבינוי והשיכון. התוכנית רלוונטית לאלו שעומדים בתנאי הזכאות השונים. אם נמניתם בין הנרשמים וקיבלתם הודעה שבישרה לכם על זכייה - ברכות! לא יודעים מה צריך לעשות כעת? עקבו אחר השלבים במדריך שלנו

מוגש מטעם לאומי
31/07/2022
תוכניות בנייה. pixabay,
תוכניות בנייה(צילום: pixabay)

ההודעה על זכייה בהגרלה בתוכנית דירה בהנחה היא השלב הראשון לקראת רכישת דירה. לצד הבשורה המשמחת, צריך להבין כי ייקח זמן בין קבלת ההודעה לקבלת המפתחות לדירה. כאשר אתם מקבלים את ההודעה על הזכייה בהגרלה, מקבל במקביל הקבלן של הפרויקט הרלוונטי את הפרטים של כלל הזוכים. הקבלן מחויב לזמן את הזוכים לכנס, בו הוא יסביר על הפרויקט ועל לוחות הזמנים הצפויים, אך כל אלו יוכלו לקרות רק לאחר קבלת כלל האישורים הבירוקרטיים.

פרויקטים רבים נמצאים בשלבים ההתחלתיים ומחכים לאישורים שאמורים להגיע מהגופים השונים. פרויקטים שעוד לא קיבלו אישורי בנייה למשל, יכולים להתעכב למשך זמן רב. על מנת לברר את משך העיכוב, ניתן ליצור קשר עם הקבלן שאחראי על הפרויקט. מעקב אחר מצב הפרויקט ייתן לכם תמונת מצב טובה יותר בנוגע להיבטים נוספים, כמו המשך מגורים בשכירות בזמן תקופת ההמתנה.

בחינת משכנתאות

אם החלטתם שאתם רוצים לרכוש את הדירה בה זכיתם בהגרלה, אתם יכולים לפנות אל אחד מהבנקים למשכנתאות על מנת לבקש משכנתא.

בכל מקרה, כאשר בוחנים לקיחת משכנתא מאחד הבנקים, מומלץ לעשות כל מה שניתן על מנת למקסם את התנאים שלכם. מחשבון משכנתא, שניתן למצוא ברשת, יוכל לעזור לכם בזה. במחשבון זה תוכלו להזין את המחיר המקורי של הדירה, את מסלולי המשכנתא השונים שקיימים, וכן לשנות את הריביות ואת טווחי הזמן בהם הייתם רוצים להחזיר את ההלוואה. בהתאם לנתונים שהזנתם, תוכלו לקבל מספר מסלולים אפשריים, שיוכלו לסייע לכם לבחור את המסלול שמתאים לכם.

מספרי ההגרלה

כאשר תקבלו הודעת SMS שתבשר על הזכייה שלכם בהגרלה, תקבלו בתוכה שני מספרים: מספר ההגרלה והמקום שלכם בהגרלה. מספר ההגרלה מתייחס לפרויקט בו זכיתם. המשמעות שלו היא הפרויקט בו תוכלו לבחור דירה. מספר הזכייה הוא בעצם המקום שלכם בתור לבחירת הדירה. בתור זוכי ההגרלה, יש לכם זכות לבחור את הדירה אותה תרצו בפרויקט. מי שזכה במקום הראשון בהגרלה, יבחר את הדירה שלו ראשון מבין כל הדיירים בפרויקט, וכן הלאה.

חתימה על חוזה

לאחר בחירת הדירה, תוכלו לחתום על חוזה. לאחר חתימה על חוזה, כל מה שיישאר לכם הוא לחכות לסיום הבנייה של הפרויקט, ומשם תוכלו להיכנס לדירה שלכם ולהתגורר בה.

* כתבה זו אינה מהווה הצעה או התחייבות למתן הלוואה. אישור כל הלוואה, סכומה ותנאיה נתונים לשיקול דעתו הבלעדי של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

  • דירה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully